ŠEIMOS

 
 
 
 
 
 
 
 
Vaikystėje girdėtos pasakos apie tai, kaip visi sunkumai baigiasi santuoka ir „toliau jie gyveno ilgai ir laimingai“ dažnai suformuoja neteisingą supratimą apie šeimą. Sudarę santuoką žmonės dažnai tikisi, kad nuošiol jie gyvens amžinoje santarvėje ir supratime. Tačiau pamirštame, kad šeima yra kaip gyvas organizmas, kuris auga, bręsta ir nuolat kinta. Kiekviena šeima patiria mažesnių ar didesnių sunkumų, ją ištinka kriziniai periodai, o ir nuomonės ar požiūriai joje išsiskiria. Tuomet nustembame ir ieškome lengviausių būdų spręsti susidariusią situaciją. Ir dažnai nuleidžiame rankas, neigiame problemas, apgaudinėjame save, kad viskas gerai. O situacijai įsismarkavus pradedame galvoti apie skyrybas.
Padarykite viską, kad išsaugotumėte šeimą ir gyventumėte darnoje su partneriu ir vaikais. Išmokite tinkamai spręsti konfliktus visoms pusėms priimtinais ir sutartais būdais.
 
Kreipkitės, jeigu Jums tai pažįstama:
Nesusikalbu su vyru/žmona;
Jis/ji manęs negirdi;
Jo/jos nuolat nėra namuose;
Jis/ji netenkina mano norų;
Nežinau, nesuprantu, ko jis/ji iš manęs nori;
Mane erzina jo/jos įpročiai;
Jis/ji pasikeitė po vestuvių, vaiko gymimo;
Dažnai ilgai nekalbame;
Nuolatos konfliktuojame;
Nesikalbame apie problemas;
Nebetenkina intymūs santykiai;
Mes tarsi kambariokai;
Turbūt išblėso meilė;
Lydi nuolatiniai įtarinėjimai;
Šeimoje buvo neištikimybė;
Galvoju apie skyrybas;
Mane paliko;
Aš palikau;
Nesutariame dėl vaikų ar jų auklėjimo;
Nuolat konfliktuoju/-jame su vaikais;
Vaikai išgyvena skyrybas.
 
Konsultuosiu Jūsų šeimą dalyvaujant tiek abiems partneriams, tiek individualiai dirbant su kiekvienu atskirai. Padėsiu išmokti savo partnerį girdėti, konstruktyviai spręsti konfliktus, nustatyti bendrą ateities viziją, išgryninti asmenines patirtis ir jų įtaką santykiams. Tikiu, kad kiekviena pora gali džiaugtis kokybiškais ir sėkmingais tarpusavio santykiais.